beautydays

Jarní novinky v kosmetice

Jaro zavítalo i do drogerií a parfumerií a díky tomu se milovnice make-upu mohou těšit na na spoustu kosmetických novinek, jimiž regály doslova přetékají. Čím se ale výrobci inspirují? Přece přírodou, která je v tomto období plná barev a svěžesti.

Nálož z drogerie

Začneme u rtů, protože značka Loreál představila novou řadu Rouge Signature, což jsou dlouhotrvající rtěnky s matným efektem, které působí na rtech lehce a vy si je můžete dopřát ve 12 odstínech, ať už přirozených, nebo poněkud odvážnějších. Pokud nejste na tyto držáky, Essence vyrazila do popředí se svými lesky na rty. Od stejné značky jsme se dočkali i limitované kolekce očních paletek, které jsou pojmenovány podle světových metropolí jako Sydney, Paris či New York. Vzhledem k tomu, jak Essence ukázala ve své vánoční edici Ho ho ho,že umí vyrobit stíny v high-end kvalitě hodné mnohem dražších značek, je pro všechny milovnice kosmetiky téměř povinností vyzkoušet i tyto novinky. Nezaostávají ani značky Gabriella Salvete a Catrice, které jaro inspirovalo k několika zajímavým počinům.

Mac plný květin, Nyx jako bonbony

MAC přichází na trh s novou kolekcí Boom Boom Bloom, ve které se můžete těšit na rozjasňovače, 5 zbrusu nových rtěnek v růžových a ovocných barvách s lehkou a krémovou texturou, 4 lesky na rty a malou paletku Kabuki Doll s devíti odstíny v neutrálních teplých barvách. Celá kolekce je navíc ozdobena potiskem sakur, které se i v České republice těší v posledních letech velké oblibě. Nyx pro své příznivce vytvořil sadu lesků na rty, jak jinak než v odvážných sytých barvách, řadu Glitter Goals a Off Tropic. Jasné je, že s něčím takovým doslova zazáříte a budete nepřehlédnutelná.

Jak připravit pleť na jaro?

  • Hydratace: Ať už je zima nebo parné léto, vaše pleť potřebuje neustále dostatek hydratace, aby vypadala mladá a svěží. Zaměřte se na výrobky, které jsou spíše určené do teplejších jarních dnů. Ačkoliv se to nezdá, ne všechny krémy a olejíčky jsou vhodné pro celoroční používání, i pleť má napříč ročními obdobími rozličné požadavky. Občas neuškodí i obměna stálých produktů.
  • Pryč se starou kosmetikou: Právě jaro je ideální na vytřídění staré kosmetiky. Možná si řeknete, že je škoda vyhodit tyto oblíbené stíny, které s láskou používáte tolik let a stále vypadají dobře nebo naopak tuto řasenku jste použili jen několikrát a ještě nevyschnula. To je ale chyba. Nezapomínejte, že stejně jako potraviny i kosmetika má své datum spotřeby a není dobré jej překračovat. Prošlé produkty mohou napáchat víc škody než užitku. Pokud je navíc používáte i v oblasti očního okolí, může z toho vzniknout nepříjemný zánět spojivek či jiné zdravotní obtíže.


Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek