beautydays

Jak na make-up v parných dnech?

Počasí, ve kterém teplota stoupá nad 30 stupňů Celsia, sluníčko svítí a člověk tráví mnoho času u bazénu nebo na koupališti, je pro make-up doslova zátěžová zkouška. Voda, pot, slunce, to všechno nepříznivě ovlivňuje výdrž dekorativní kosmetiky. Jak tomu zabránit a zároveň zajistit, abyste vypadala po celý den dokonale, na to se zaměříme v následujících článcích.

Jak prodloužit výdrž make-upu?

Základem je dobrý podklad, tedy báze pod make-up, která pleť hydratuje, vyplňuje póry a rozjasní. Na léto volte méně krycí make-upy, nebo ještě lépe, BB cream, který pleť sjednotí, ale nezatíží ji. Pro lepší zafixování nakonec vše zapudrujte, nezáleží, zda použijete tónovaný nebo transparentní pudr, rozhodněte se podle svých preferencí. Můžete také zvolit voděodolné produkty, které odolají potu i návštěvě v bazénu.

Čas experimentovat

Léto ve většině lidí vzbuzuje pozitivní emoce, je čas dovolených a vy máte chuť objevovat a zkoušet nové věci. V případě kosmetiky, pokud víte, že vás čeká náročný den, raději volte osvědčená stálice, u kterých máte jistotu, že vás nezradí. Můžete ale experimentovat s barvami. A nejen co se stínů týče. K dostání jsou i barevné řasenky a široká škála dlouhotrvajících rtěnek, které bez problému vydrží mluvení, pití i jídlo.

Jaké výrobky zvolit?

  • Make-up: Vyhněte se těžkým a silně krycím make-upům, volte spíše ty s lehčím složením nebo BB cream. Nezapomeňte na to, že vlivem slunce se opalujete, a to i na obličeji. Proto je dobré počítat s tím, že odstín make-upu, který vám seděl v zimě, nemusí být ten pravý na léto. Pokud se hodně potíte nebo pořádáte párty u bazénu, zvolte voděodolné produkty.
  • Řasenky: Léto je čas jako stvořený pro experimenty, nebojte se barevných řasenek. Pokud se chcete vyhnout očím jako panda kvůli rozteklé mascaře, sáhněte to voděodolném kousku.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek